Home » Uncategorized » חג עצמאות שמח(בכל זאת)!

חג עצמאות שמח(בכל זאת)!

שלום לכם ששת קוראי ואוהדי בפייסבוק!

אתמול חגגנו את יום העצמאות. גבעתיים לבשה חג, בימת הבידור המרכזית ליד הביית שלי, השמיעה קולות רוק, ראפ, מזרחית, ושאר סגנונות באופן מרעיש עד 2 בלילה.

אמא שלי חגגה את יום העצמאות. עבורה, זהו יום חג ממשי. את החגים היודים היא חוגגת באופן נלהב פחות. אבל את חג העצמאות היא חוגגת בהתלהבות. הסיפורים שלה על פולין/אוקרינה המערבית/ האנטישמית, על המכות וההתעלללות שספגה- וגם החטיפה, ידעה להרביץ אמא שלי- הביאו אותה להכרה שישראל היא ביתה , לפני 70 שנה היגרה אמי באופן לא חוקי,  לישראל. היטא הושמה במאסר בקפריסין, הוברחה ממנו שהיא מתחזה לילדה בת 18, ועד היום משרד הפנים הביטוח הלאומי לא מכיר בגילה האמתי 91 אלא בגילה לפי התעודה המזוייפת אז- 1928.  היא ואבי היו ציונים, מסורים למדינה, אבי האמין עד מותו המוקדם בגיל 53 במרץ 1973, במדינה שלו. הוא אהב אותה אהבת אמת. גם אני, בנו עדיין מאמין ואוהב את המדינה שלו ושלי, הדגל שלנו, העם שלנו(70 עד 90 אחוז), ולא את ההמשלה, הקולאיציה ואת המיעוט(?) הפרו פשיסטי שלו. אני שמעיד על עצמי שמשתייך לשמאל שארוהב את המדינה שלו, לא לחלק ששייך לBDS והבורות התהומית והתיעוב שלו כלפי שראל, נובעת מטפשות כמובן, מטמטום עיוור, אני לא הם. אני שמלאן פטריוט שאוהב את המדינה שלו נקודה.

 

לפני 50 שנה נפל דבר וישראל האינטימית והקטנה שאני ואחי הכרנו, הפכה פניה למפלצתית יותר. הבסיס היה מוצדק מאין כמוהו, מלחמת מגן נגד נאצר, ושליטי סוריה, חוסיין קפץ (בתזמון אומלל מבחינתו) על ה”מציאה”, כל אלו חברו לסגירה ולחנק על ישראל, מלחמת 6 הימים, שפרצה בשל כך, הייתה מלחמת מגן. התוצאות היו הרסניות.

 

ישראל שינתה את פנ יה, אני לא רוצה לצייר תמונה ורודה ושמלצית של המדינה שלי. בכלל  נעשו שגיאות, אני חושב על שלוש שגיאות.

האחת היחס לעדות המזרח היה מחפיר, האפלייה התרבותית, וגם הכלכלית, הדחיקה אותם למעמד נמוך, כל אלו הביאו לשנאה, לקנאות, ולפשיזם תוצרת ישראל, שאותה מתחזקים למרבה הצער, אנשי עדות המזרח, “נקמתם המתוקה” הושלמה. גם השמאל לא קיים כמעט, בצורתו ההומנית, אלא אצל מרץ , וגם שם המצב לא טוב(אגב,  אני תומך בדעה של גלאון פריימריז פתוחים, אם אתם רוצים לדעת , ולא בדעה של גילאון שרומצה מועדון סגור וצודק) וגם הם עצמם לא ממש שיפרו את המאחז הכלכלי שלהם. אבל העיקר שיש שנאה, לא של כולם, אני לא מכליל. הכללה היא אינה גורם אצלי. אבהחלט נכון שיש כאלו שהם בדעה שלי, אבל המיעוט המזרחי שצורח ססמאות גזעניות, מזכיר לי מאוד אתהמראות ההם, שביום השואה היו מראים לנו, את הסרטים שראינו בחינוכית, שהיינו בתיכון, את ההיסטוריה שלמדנו. גרמניה של היטלר, איטליה של מוסוליני, תומכיהן באירופה,  מה לעשות?”מוות לערבים”, או:”שמלאן גבר  זה שמלאן בקבר”?  אלו שצורחים אותם מאוןד מזכירים לי את התמונות של השחור/לבן, ולעיתם נדירוןת בצבע, של ההמונים עם המועל יד, של המפקדים שתכננו את מחנות הריכוז וההשמדה. גם הם, גם הם היו אנשים שדהיו מאוד מקופחים,ף גם הם שנאו את השמאל ואת הליברלים, גם הם דירדרו את המדינות שלהם בעיוורון לכדי חורבן והרס. נכון, תגידו מיעוט אני אומר רוב דומם שמשתף פעולה איתו, תגידו שוליים ואני אגיד מרכז מתבהם. איך שלא יהיה השגיאה ביחס לחיהודי פזורת האיסלם הייתה איומה. התוצאות הן איומות. וכולנו, כולל בני הדור הרביעי והחמישי של עדות המזרח נסבול מהשנאה הזו.

 

שיגאה שנייה היא היחס לאזרחים הישראלים /מוסלמים/נוצרים/פ=פלשתינים/. נכון, מנהיגות הפלשתינים הייתה אסונית. אני הראשון שאודה בכך. לא צריך להתווכח איתי על זה. אבל, במקום שנגלה  קצת חמלה, גילינו אפס סובלנות. גם היום עם שלל החוקים שבניטו מוסוליני היה חותם עליהם בהינף קולמוס, השורשים הם מאז משנות ה-50- אמצע-60. הממשל הצבאי לא היה טוב, הוא הביא את טבח כפר קאסם של אזרחים ישראלים חפים מפשע, שאיתרע מזלם ומוצאם גרם להם לההרג. גם שבוטל הממשל הצבאי, הפקעת האדמות, הייתה רעה חולה נוספת. האפלייה, הדחיקה לשוליים, הכפרים הלא מוכרים, כל זה אינו משחק לטובת ישראל. האם אנו דמוקרטיה? לא שזה מדובר ביחס המפלה שסובלים עדיין אזרחיה הערביים של המדינה,

השגיאה השלישית שעשתה ישראל הקטנה הייתה תפיסה המלאכותית וחהמוטעית של”ישראל דמוקרטית והיודית”. פעם בשנים 1945- 1989 שלטו במזרח אירופה הדמוקטיות העממיות, כינוי מכובס לקומוניזם בולשביקי. הם לא היו דמוקרטיות ובוודאי שלא היטו עממיות. כך גם”דמוקטית והיודית”. אני לא מקבל את ההגדרה הזו. זו הגדרה מלאכותית ושקרית. מאיר כנהא  ז”ל, ואחמד טיבי אינם אנשים שאני תומך במשנתם. אל שניהם צדקו בדבר אחד. מאיר כהנא אמר:”מדינת ישראל חייבת להיות יהודית, ולא דמוקרטית, אם היא דמוקרטית היא לא ייהודית, אם היא יהודית, היא לא דמוקרטית.” אחמד טיבי התבדח ואמר:”בוודאי שמדינת ישראל היא דמוקטית והיודית, דמוקאטית ליהודים, עיהודית לערבים” והוא צדק.

 

אני רוצה שדישראל תפריד עצמה מהדת. המפלגות הדתיות  הן למעשה מקדמות פשיזם ולא דמוקרטיה, מקדמות את אירן ולא את ישראל, ישראל חייבת להיות חילונית, דמוקרטית, בית מקלט לעם היהודי, רוב יהודי יובטח, אם נהיה דמוקרטיה חילונית. בעל רוב יהודי. אני חושב, שאל לנו להיות גם וגם בנושא הזה. מוטב שנהייה דמוקרטיה חילונית מאירן יהודית. מוטב שנהיה ים תיכונים בתפיסותינו מאשר מסתגרים, בדלנים, ועם שהופך יותר ויותר את מדינתו לחיזיון עוועים לא דמוקרטי ומסוייט. אי הפרדת הדת מהמדינה הייתה רעה חלה ופטאלית.

אז מה אני מבקש מהמהדינה שלי היום? אני רוצה מדינה טיפה יותר קטנה, יותר שפויה, חכמה, פחות מבוהלת והיסטרית, מדינה שמוקיעה את הפשיזם, מדינה שלאזרחיה הערביים יהיה מקום, בתוך מדינת הרוב היהודי, אפילו מדינה עם המנון אחר ( “הוי אצי מולדתי ” למשל של טשרניחובסקי הו ההמנון המועדף עלי ), מדינה שיש בה  גם מקום למהגר ולפליט הסודני, וגם מקום לבדואי המנושל, מדינה שבה  יקודמו המזרחיים, מדינה שיהיה טוב לחיות בה, מדינה שתהיה גאווה לי, לאימי, ולשאר אזרחיה. אני לא יכול לנבא לכם אם ישרל תתקיים עד לאיזה גיל. אני לא נביא. ההגדראה התלמודית פסחה עלי. עברתי את בית רבן, והורי עשון המון שגיאות אבל לא אני ולא אחי הפכנו שוטים., אז אני לא יכול לנבא או לחזות מה יקרה לישראל. אני כן יכולל לקוות, להתפלל, לייחל, שמדינתנו תקבל שכל, שהקואליציה הנוכחית פשוט תעוף שחוקיה האיומים יזרקו לפח האשפה. ושנהיה שפויים, חכמים,  ובני אדם יותר.

חג עצמאות שמח לך מדינתי היקרה וחברי היקרים

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s